Již při objednávce líčení pro nevěsty je nutné, aby vizážistka rámcově věděla, jaký styl svatby si nevěsta zvolila (klasická, romantická, motorkářská, decentní, námořnická, atd). Součástí líčení je vždy zkouška, kterou je nutné absolvovat nejen kvůli samotnému líčení, ale také kvůli vhodnému stavu pleti.

Jaké jsou nejčastější dotazy nevěst?
V kolik hodin začínáme líčit, aby byla včas připravená?Líčení pro nevěsty

 1. Přesný čas líčení společně stanovíme na zkoušce líčení. Vždy se líčí až v okamžiku, kdy je hotový účes. Pokud se líčí více žen (družičky, maminky, světci), nevěsta je líčena vždy jako poslední. Z pravidla ihned po nalíčení následuje oblékání do šatů a závěrečné korekce.
 2. Co všechno si mám přinést na zkoušku líčení pro nevěsty?
  Na zkoušku líčení si s sebou doneste: fotografii svatebních šatů (barva, styl a střih), kytice a mít představu o doplňcích (náušnice, řetízky, náramky,atd.)
 3. Je možné v den svatby nalíčit i další členy rodiny?
  Ano, v rámci ranních příprav se běžně nechávají líčit i další účastníci svatby. Ti běžně na zkoušku líčení předem nechodí, ale po dohodě je to samozřejmě možné. Přesný čas, kdy bude kdo líčen se stanoví nejdéle týden před svatbou.
 4. Co se stane, když se mi při oblékání lehce poničí make-up?
  Protože nevěstám vždy pomáhám po nalíčení do svatebních šatů, drobné korekce provádím ihned po oblečení.
 5. Co když budu v průběhu dne potřebovat přepudrovat a poupravit líčení rtů?
  Každé nevěstě dávám po nalíčení k dispozici kosmetickou taštičku, kde má na celý den k dispozici pudr a rtěnku, kterými je nalíčena. Z pravidla následující pracovní den se taštička s líčením vrací. Odměnou za toto vypůjčení jsou vždy tři profesionální fotografie nevěsty.
 6. Je možné nalíčit i ženicha?
  Líčení mužů je v dnešní době naprosto běžnou záležitostí. Ve většině případů jde pouze lehkou hydrataci tváře, zakrytí případných pupínků, decentní zapudrování a hydrataci rtů.
 7. Přijede vizážistka v den svatby ke mně domů nebo na místo konání příprav na svatbu?
  Ano, v den svatby vždy jezdím na Vámi stanovené místo. S sebou si vždy vozím vizážístickou židličku a vše potřebné k líčení. Cestovné není součástí základní ceny.

TIP: Mrknout můžete i na můj článek o líčení na svatbu, který jsem připravila pro server svatbona.cz.

Líčení pro nevěsty – kde probíhá?

Ve svatební den probíhá líčení vždy v místě svatby nebo příprav nevěsty. Zkouška může proběhnout v mých prostorách v Kostelci nad Orlicí, nebo i u Vás doma, pokud jste z nedaleka, tedy v blízkosti Kostelce nad Orlicí. Konkrétně ve městech Rychnov nad Kněžnou, Rokytnice v Orlických horách, Žamberk, Ústí nad Orlicí, Brandýs nad Orlicí, Choceň, Holice, Borohrádek, Týniště nad Orlicí, Třebechovice pod Orebem, Opočno, Dobruška a v jejich okolí. Po předchozí dohodě i jinde v ČR.

Zaujalo Vás líčení pro nevěsty? Podívejte se na více informací o svatebním líčení.