péče o pleť

Při své práci se věnuji ženám, které hledají informace, jak podpořit svou krásu, probudit ji nebo znovu objevit. Přicházejí ke mně ženy a dívky v obdobích, kdy cítí, že je potřeba něco změnit. Chtějí se o sebe začít starat, ale nevědí jak. Na internetu si čtou mnoho článků, jak má péče o pleť vypadat, slyší mnoho rad od kamarádek, ale stále to není ono. Nejsou se sebou spokojeny a v zrcadle se nevídají takové, jaké by se rády viděly. Mým úkolem je Vám pomoci získat krásnou pleť, zdravé vlasy a oslnivou image.

Věřte, že péče o pleť nemusí být složitá

Vytvořte si u sebe v koupelně poličku krásy, která bude patřit pouze vám. Všechny produkty, které v současné chvíli máte, přesuňte do krabice. Prázdnou polici omyjte, dejte na ni nějaký dekorativní předmět, který máte ráda.

A teď zbývá ještě ta krabice plná vašich přípravků na péči o pleť. To bude malinko náročnější. Bude z Vás na chvíli kosmetická poradkyně. Zkontrolujete, zda jsou Vaše přípravky kvalitní a účinné. Budete luštit jejich složení, někdy bude zapotřebí lupy. Postupujte podle následujících pokynů:

  1. Připravte si vedle sebe odpadkový koš.
  2. Přípravek, který má ve svém obsahu alkohol, a to na jedné z prvních pěti pozic, vyhoďte.
  3. Vyhoďte přípravky, které mají v obsahu silikon na jedné ze tří prvních pozic. Tuto látku najdete také pod názvem dimethicon. Objevit se může i s mnoha jinými koncovkami. Jakmile uvidíte slovo, které začíná na – dimeth – jde o silikon.
  4. Do koše patří také všechny přípravky, které obsahují parafín (paraffinum liquidum), mineral oil, petrolatum a propylene glykol.
  5. Pokud se mimořádně silně nelíčíte, vyhoďte do koše micelární vodu.

Pevně doufám, že vám v krabici něco zbylo. Pokud ne, Vaše péče o pleť byla naprosto nevhodná.  Než najdete ty správné přípravky pro Vaši pleť, doporučuji zatím omývat tvář ráno a večer odvarem z řepíku a poté použít 100% arganový olej. Odvarem se ale nemáte šanci odlíčit. Záměrně vám sem ale nedávám doporučení na skvělý odličovač, protože jeden z nejlepších detoxů pro pleť je make-up dovolená.

Pokud se chcete o péči o pleť poradit a Vaši koupelnovou poličku „obnovit“, neváhejte a kontaktujte mě.